tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Scientists divide rocks into groups based on_________
The positive integer x is a multiple of 9 and also a multiple of 12. The smallest possible value of x is (A) 3 (B) 12 (C) 21 (D) 36 (E) 72
What is one fact about xuchal
I forgot what are homophones.Does anyone know what's a homophone.
What's the answer to this problem?
is 10 yards less than 360 inches
Why did the goverment ration goods for people to buy?
In the book: A Wrinkle in timeWhat advice, which was given by Mrs. Who, does Charles Wallace forget to follow?A.Only fools are afraid.B.Go off on your own when
Wanda, the Channel 1 weather person, said there was a 30% chance of rain on Saturday and a 30% chance of rain on Sunday. Should Wanda be fired? HELP PLEASE
Why do automobiles rust more easily in wet climates than drier climates?