bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do the following lines from the play Everyman refer to? When the body lieth in clay. Here shall you see how Fellowship and jollity, Both Strength, Pleasure
The FITT principles can be applied to any workout program. Please select the best answer from the choices provided. T F
How many joints are in a human body ?
Why dint the smaller states like the Virginia plan proposed by Edmund Randolph and James Madison
It's not b please help me
Where can muslims find guidance on everyday issues such as family, marriage and business?
Expand the expression and combine like terms: 2(−14+r)−(−3r−5)
How does Samuel Taylor Coleridge's work differ from William Wordsworth's? Wordsworth was more interested in supernatural forces. Wordsworth's works are simpler
Terry has a box that originally held 64 crayons she is missing 25% of the crayons how many Crayons are missing?
6. Use the models that you created in Lesson 2, Lab 1 to help you answer the following question.Compare the surface area to volume ratio of a large cell to that