adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

A rectangular tank measures 5 feet long, 4 feet wide, and 3 feet high. water is poured into the tank to a depth of 2 1/2 feet. how many cubic feet of water are
should students be paid for having good grades ? this is a topic i'm writing about i need help writing about it please help me its kinda hard knowing that ameri
in eukaryotesdoes DNA replication proceed in one direction?
A red ball has a mass that is less then 1 killogram.A blue ball has 1 killogram.is the mass of blue ball more then or less then the mass of the red ball?
what times 6 equals 60
how many racial groups existed in Latin america during the 18th century
What is a homogeneous product?
True or false. Heterotrophs obtain energy through the process called respiration.
Are the genes in the daughter cells produced by mitosis the same as or different from the genes in the original cell? Explain how this happens.
Function and location of esophagus