victxoxria
victxoxria victxoxria
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

help please asapppppp click on pic

help please asapppppp click on pic class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-11-2020

Answer:

27.60

Step-by-step explanation:

Answer Link
MidoriakawiiX3
MidoriakawiiX3 MidoriakawiiX3
  • 01-11-2020

Answer:

$27.60

Step-by-step explanation:

20% of 23 is 4.6

23+4.6=27.60

hope this helps :3

if it did pls mark brainliest

Answer Link

Otras preguntas

The development of a new tool does not change society. TrueFalse
Amanda purchased n notebooks. They were 4 dollars each. Write an equation to represent the total cost c that Amanda paid.
Amy will run less than 21 miles this week. So far, she has run 12 miles. What are the possible numbers of additional miles she will run? Use t for the numbe
The Mountains are series of mountain ranges that run through Mexico
help please me with this problem
Solve for x. can someone help me please??​
The world breaks every one and afterward many are strong at the broken places. But those that will not break it kills. It kills the very good and the very gentl
3 cans of green beans cost $1.80. Rival bought 9 cans of green beans How much did he pay?
Please help me on this problem. ​
Why did many American people choose to move out west? A. To invest large amounts of money people had? B. To purchase affordable land and farm it themselves? C.