willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
Add or remove commas Lucy spent all summer building a colorful exciting,playground for the local elementary school
the function hx=1/2(x+3)^2+2. How is the graph of h(x) translated from the parent graph of a quadratic function, f(x)=x^2
Rearrange the formula a2 + b2 = c2 for a. A) a = (c2 − b2)2 B) a = (c2 + b2)2 C) a = c2 − b2 D) a = c2 + b2
Kinetic energy is measured in units of
How to remember the first 20 elements of the periodic table?
What is a newly industrialized nation? Select one: a. a country with an agrarian based economy, but social and political progress b. a country with a more advan
A car rental company charges an initial fee plus a constant fee per kilometer driven. The table compares the total distance driven on the trip (in kilometers) a
which two South American countries are located where they can benefit from the Atlantic and Pacific trade routes uruguay ,chile, brazil, or Argentina
Which is a density-independent factor? A. Food sources B. Hurricanes C. Space D. Shelter
Type4/6 in the simplest form