emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

who was the roman governor that ordered jesus’s trial and execution?
simplify –7 (–3)x 5 (–6)x
What do some opponents of the decision to drop the atomic bomb point to s evidence that Japan would have surrendered without the bombs being dropped? The surren
What is a line graph?
y is a number such that 6y = 12
Carbon-14 forms nitrogen-14 by a. alpha decay. b. beta decay. c. gamma decay. d. none of the above
Which fraction is closet to one 2/3 or 4/5?
What is the correct definition of motif? an idea or object that recurs in a tex the central idea or thesis of a text a universal idea explored in a text an idea
how to simplify 2i<6u
which was an important long-term result of the civil war