C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

How did Japanese expansion help cause WWII
Spanish vocabulary A level 2 pp 114-118
What are the names of china two main rivers
After making a down payment on a car loan, you can expect to pay back: A. The principal minus the interest B. The principal plus interest C. The down payment pl
What does 150 / (-2) equal?
what's condensation? is it a warming or cooling effect?​
Please help. I am lost
A video consists of a sequence of: (A) Frames (B) Packets (D) Pulses (C) Signals ​
please Help me will give 50 points and brainless​
Complete the equation to represent the relationship. Then solve the equation. Drag and drop each term or number into the correct box to complete the equation an