yaderfbag
yaderfbag yaderfbag
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost of one tomato plant?
A.) $0.40
B.) $2.00
C.) $2.50
D.) $5.00

What is the cost of one tomato plant A 040 B 200 C 250 D 500 class=

Respuesta :

jonasunderwood
jonasunderwood jonasunderwood
  • 03-11-2020

Answer:

C. $2.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

2.50

Step-by-step explanation:

5 divide by 2

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was/were used by the Greek philosophers in order to understand the world? a Observation b Experiment C Reason d All of the above Need hel
Which decimal is equivalent to 3/4 ?
State two environmental issues that could lead to environmental injustices
Which is NOT used in the lunge? 1. Quadriceps 2. Triceps 3. Hamstrings
One box can hold 24 muffins and 7 cups of flour are required to make 9 muffins. How many cups of flour are required? A. 140/3 B. 94 C. 324/5 D. 280 E. 420 Clear
Which statement about the characterizations of Napoleon and Snowball is best supported by the details in the passage? A .Napoleon is a charismatic speaker, whi
Is y=150x proportional?
True or False ? To find the slope, divide the horizontal distance between the points by the vertical distance . i.e SLOPE = horizontal distance _____________
Electrons are: A) dispersed throughout the open space in a atom B) are fixed with in a electron orbitals C)not moving in a planar motion D) all of the above
CAN SOMEONE PWEASE HALP MEH!?! (7th grade math) SHOW WORK TO PLS