rosefuentes249
rosefuentes249 rosefuentes249
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $3.05 for 6 muffins what is the price per dozen

Respuesta :

ra0512778
ra0512778 ra0512778
  • 03-11-2020

Answer: 6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
just explain how it's not 7 please ​
Simplify much as possible
a car falls off a ledge and drops to the ground in 0.5 sec. Let g=10m/s2 . what is its speed on striking the ground
A company had $6,992,000 in net income for the year. Its net sales were $15,200,000 for the same period. Calculate its profit margin.
2.1.1 723+586Rounding off the numbers to the nearest 100​
Where do rats give birth
The molar concentration of NO3− ions in a 0.054 M solution of Ca(NO3)2 is ______
What are the values of c and f?
The human heart is approximately the size of ________. 1) a golf ball. 2) an adult's fist. 3) a chestnut. 4) a grapefruit.