KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help me please :(((((
Two-dimensional objects are measured by the quantity called 1 volume 2 height 3 length 4 area
How is the enduring issue impact of innovation evident in the Aztecs building of Tenochtitlán?
Why does lead affect the brain and nervous system?
As a student, a child, and a good patriotic citizen, what can you suggest in order to leave a remarkable contribution for a family and societal reform? Express
HELP MEE PLEASEE I DONT WANNA FAIL SUMMER SCHOOL NO FILES OR LINKS WOULD BE DEEPLY APPRECIATED
A rectangle has an area of 48 square feet and a perimeter of 32 feet. Which of the following could be its dimensions? 12 ft and 4 ft 6 ft and 8 ft 2 ft and 24 f
Hurry please I need help 6minseft
f (x) = x^2 + 2x - 5 g(x) = 2x + 4 What is (f• g)(x)?
how many solutions? -3(v + 4) = 2v - 37​