garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Please help I don’t understand this
HOW HUMANS THREATEN PUMAS JUST BY BEING NEARBY
Please help me I’m very bad at math and I’m goibn thru it
Calculate the marked price of an article where discount rate is 10% and amount of discount is Rs.200.​
The muscles are_____ to the skin medial, distal, proximal, or lateral
First, the cattle drive would ______. A. cross the Potomac River B. cross the Red River C. arrive in Missouri D. cross the state of Oklahoma
NEED HELP ASAP!!!! Write a brief paragraph (5 to 6 sentences) on what you would like to DECLARE YOUR INDEPENDENCE from. (Parents, chores, homework, school, etc)
A new car is priced at ₱2 000 000, and its value depreciates by 5% at the end of each year. What is the price of the car after 5 years?​
Simplify: (-2x^3y^2)^5
What actions did the Union forces under General William T. Sherman take against the South while using the total war strategy?