Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

I got pi over 9 for an answer but I don’t understand how to get the rest of them
2. In the beginning of the story, "the children are pressed to each other like so many roses, sommany weeds, intermixed peering out for a look at the hidden sun
What is the formula for wave velocity?
A tree broken at a height of 5 cm from the ground and it's top touches the ground at a distance of 12 m from base of the tree find the original height of the tr
29. Organization patterns
HELP ME PLEASE solve the right triangle
PLZZZZZZZZZ HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
GEOGRAPHY: Are primary impacts worse than secondary impacts (of an earthquake)?
Can someone please explain me the difference between physical changes and physical properties and of chemical changes and chemicals properties please? Have a t
PLEASE HELP R,J STORY