jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
Find mUW please help!!!
the ratio between the lengths of the edges of two cubes are in the ratio 3:2. find the ratio between their total surface area
The other team has won all the matches in the tournament so far. But we win the match next week if we practice every day. (might/must)​
lucy starts 4miles from home and jogs away from home at 6mph for 20minutes. draw this statement on the diagram for me please.
Round 3.75 to the nearest hole
x / 6/7 =3 2/5 solve to find x please help
One of the acute angles of a right triangle is 36 degrees. Find the other acute angle.
16. In a straight contest, the loser polled 42% votes and lost by 14400 votes. Find the total number of votes polled. If the total number of eligible voters was
Find the value of 2n-3 – 4 =10