jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

can you ever use a calculator to determine if a number is rational or irrational
Which type of equilibrium exists in a sealed flask containing Br2(ℓ) and Br2(g) at 298 K and 1.0 atm?(1) static phase equilibrium (2) static solution equilibriu
is a hectare roughly equal to 2 tennis courts or to 2 soccer fields
What organization was not created during the world war 2 years? A) WPB B) OPM C) OWI D) TVA
What is a OT therapist
What is a OT therapist
__________________ kills many disease-causing bacteria that may have been ingested. A. Pepsin B. Bile C. Gastrin D. Hydrochloric acid
At school, there have been a lot of rumors going around about how certain sexually transmitted diseases are spread. Which skill would be MOST valuable to help y
Which of the following excerpts from F. Scott Fitzgerald's "Winter Dreams" exemplifies Dexter's disillusionment with love? a.He loved her, and he would love her
The United States Highway System is a _____________ in the United States numbered within a nationwide grid.