kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

helppppppo poooooooo​
Match each technique with its purpose. reversal to directly mimic something for comedy ridicule to present something as the opposite of what is expected or norm
you would like to become a member of charitable organisation in your town and participate in the activities organised by the club at the Town and national level
Discuss how fraud and corruption may negatively impact economic growth and development of a country​
I'm pretty yeah Alam ko un​
what is the answer to this fraction 4/8+2/8+4/8​
How would you graph a line through the point (-2, -5), with a slope of 2/7? Be specific.
Write the chosen letter before each number1. Which outfit protects your lungs from strong disinfectants?A MaskC. Overall coatB Hard hatD. Hand gloves2. Who can
Ms. Larsen is buying 2 delivery vans for her business. The price of the first van is shown below. 16,257. The digit 2 in the price of the
Please help me ASAP!