ps4life1999 ps4life1999
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Provolone cheese costs $5.00 per pound. We can get 6 slices per pound. You need 8 slices for your recipe. How much does the cheese cost for your recipe

Respuesta :

nrajpal
nrajpal nrajpal
  • 01-12-2020

Answer:

6 dollars and 67 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

find the sum of the first 10 terms. 0.5,0.9,1.3,1.7.....
find the sum of the first 25 terms. 2,8,14,20
i think its C but also D.....
If f(x)=2-X1/2 and g(x)=x^2-9, what is the domain of g(x) divided by f(x)
What action did Congress take to support southern African Americans?
With _______ insurance, the insured agrees to pay a specific premium each year until death. half life
Mi madre quiere que yo _____ (regresar) a casa. A. regreso B. regrese C. regresa D. regresó
Please help ASAP! The second neutrality acts allowed the United States to do which of the following? A) to make loans to countries involved in the war B)
Which conditions characterized early medieval Europe? Select all that apply. existence of large rural serf population construction of new roads connecting the E
Which of the following sentences uses the present perfect correctly? A. El presidente ha volvido. B. El presidente ha vuelto. C. El presidente ha volviendo. D.