nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

Jamie jogged a total distance of 6 and 1 over 2 miles during the months of March and April. If Jamie only jogged 1 over 6 mile every day, which expression shows
What is the ph of a (6.00x10^-3) m hi solution?
George calculated the distance between (2, 4) and (6, 3) using the distance formula. His work is shown below. Analyze George’s work. Is he correct? If not, what
The number of fish (F) in a fish tank increases when the number of plants (P) increases. Write the correct equation for this scenario, and solve for the number
which of the following happens first in the story charlottes return to school
Is this answer correct?
All of the following equations have the same solution except _____. A. 7.5x = 1.5 B. x/5 = 0.04 C. x + 6.5 = 6.3 D. -1.8 + x = -1.6
How much energy does a pair of 800w hair straighteners transfer every second?
A nurse is reviewing the medical record of a client who is one day postpartum
How many 1/8 pound servings of walnuts, s , are in 3/4 pound of walnuts?