makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Road brought d drawings to an art show. After selling 14 of them, she had 34 left. Identify the equation that represents this situation and the correct solution
Which of the following is usually used to connect a monitor to a computer? O DVI cable O USB cable O Ethernet cable O SATA cable
I’m confused and I just need a little help understanding
What Nebraska politician and Democrat presidential nominee who pushed for a bimetal or silver standard? William Jennings Bryan William McKinley William James Wi
Giving up something in order to get something else
Show all work 14 +18 - 2 x 18 -7
Which element has a greater ionization energy Manganese (Mn) or Selenium (Se)?
What are octet and duplet rules ?
a town has a population of 450000 people.if 60% of the population are under 25 years of age how many people in the town are 25 years old and over?​
What happened to create the situation between the New York Weekly Journal and William Cosby?