djdhdkdhdh73736 djdhdkdhdh73736
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Pls help me ASAP I have other homework to do and I don’t have time for this. It also detects if it’s right or wrong:(

Pls help me ASAP I have other homework to do and I dont have time for this It also detects if its right or wrong class=

Respuesta :

Iamhuman123 Iamhuman123
  • 02-12-2020

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

you divide 40 by the two tickets and get $20.

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2020

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

2 into 40 = 20

3 into 60 = 20

4 into 80 = 20

Answer Link

Otras preguntas

What was let behind when the nile flooded?
Given the context of the passage, what does the idiom "cakes and ale" mean?
solve for y 3x+6y=3 5x-y=27
What division problem is being modeled?
Sometimes when you are training for an event, you may notice a decrease in improvement and a leveling out of performance. True or false
In a monarchy, when supreme power rests in a constitution, it is referred to as a(n) __________.
Find both unit rates. $96.88 for 8 pizzas A. $12.11/pizza and about 0.08 pizza/dollar B. 12.11 pizza/dollar and about $0.08/pizza C. $96.88/pizza and about
A trolley of mass 1000 kg moving at 10 m/s collides and hooks onto another identical trolley at rest. What is the velocity of both the trolleys together?
How did rural and urban areas of the United States differ terms of values
Fifty people were surveyed about their favorite pizza topping. The results of the survey are displayed in the circle graph. How many people prefer mushrooms?