caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Two weeks …………………. Not enough time to finish this work.
Marge was studying the water cycle. She wondered how water evaporated. Which of the following explanations would best answer her question?A Water must repel hea
The answer that go in the box? Please help
Summarize Jefferson's response to the crisis in a few sentences. How did he address the issue?
Most of what we know about the Olmec civilization comes from ( A. ) their sculptures and artifacts. B. the stories of Aztec historians. C. their books and
Kate has 4 3/8 yards of fabric and needs 2 7/8 yard to make a skirt. How much extra fabric will she have left after making a skirt? Pls give me a explanation
In delivering an effective persuasive speech, A. you don't need to worry about supporting the points you make. . B. you can use gestures and changes in volume,
____ help(s) sociologists and anthropologists understand practices that seem strange or different from those of their own culture. A. Ethnocentrism c. Cultural
Find the GCF of the numbers using lists of factors. 1. 8,36. 2. 18,72. 3. 14, 28, 49​
help ASAP i will mark your answer #1Directions: For each of the following statements, state whether you agree or disagree. Then provide a reason and explanation