jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Jessie brought 3 1/5?cups of water on a hike. If he drinks 2/5 cup of water each hour, how many hours will he have water for?
Scientists have increased their ability to make observations beyond their own senses through the invention of specialized equipment such as Xray telescopes. Whi
What are the sites for abdominal hemia​
Porque en el desarrollo en la vida del hombre es absolutamente necesaria la lógica.
plz help me asap i will give brainliest plzz i need help (use suitable reporting verbs for example:Explain,encourage,demand,persuade,invite,agree,refuse,claim e
Maria sold t-shirts at a festival. She made 6$ for each t-shirt she sold. Her expenses were 30$. If she made a profit of 84, how many t-shirts did she sell?
Question down below pls have an explaination thank u
The equation y=1/4x represents a proportional relationship. What is the constant of proportionality? A. 1/4 B. x C. 0 D. 4
PLS HELP ME ON THIS ANSWER I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW TGE ANSWER PLS GIVE ME A STEP BY STEP EXPLANATION!!
Find the measure of the missing angles. 100° b = C=