a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Rui is a professional deep water free diver. His altitude (in meters relative to sea level), xxx seconds after diving, is modeled by: d(x)=\dfrac{1}{2}x^2 -10xd
The theme of Sonet 18
Ben bought 4 liters of water 3750 milliliters of sports drink and 3.35 liters of juice.1) Ben bought 250 milliters more water than sports drink.True or False2)B
According to the law of conservation of mass does the total number of atoms change during aerobic respiration
Jenna goes for a jog every morning. The line plot shows the number of hours she jog for 5 days how many total hours did she draw for these five days?
Why does elizabeth lie to danforth about her husband?
How does dickens describe the buildings within coketown?the buildings were made of red brick, stained by smoke and ash.only three of the buildings were churches
Write as a fraction. Reduce fractions. Use the "/" key for the fraction bar. 37.5%
Use complete sentences to describe what the new cells in telophase might contain if replication of chromosomes did not occur before cytokinesis
Which type of artwork shows the use of small brush strokes to softly blur objects?