danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

Value 2000 is decresed to 100. What is the percent decreased
how many episodes of thus spoke kishibe rohan are there
China's strict laws on maritime trade were undermined by Chinese vessels that continued to trade with ______ and southeast Asia.
help me please I am stuck on this question!!!
If test tube 3 was moved from the dark cabinet into the light, what process(es) would you expect the organisms in the test tube to carry out? (cellular respirat
we received a pallet with 24 sheaves on it, and it was marked with a weight of 456 pounds. There are 6 of each size of sheaves. The smallest sheave weighs half
I need help with this pulley question. Complete the table.
1.19 1.8 1.09 smallest to biggest
Whats 94.732 x 26.75?
5. Les étudiants sont ____ du tableau.