powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

Can you help me with this?
What number is 38% of 88
Who won the Seminole Wars? O United States O The Seminoles O The Cherokee O The British
80 points, write a summary about the black death (plague)
A farmer sows 100 seeds of a new type of corn and wants to quickly determine the yield, or total number of ears of corn, for the crop when it has matured. He de
is "whoever heard the parrot" a phrase or clause
On what grounds did the Supreme Court assert the power of judicial review in the case of Marbury v Madison? Group of answer choices If the Supreme Court did not
When air hockey is played, a small plastic puck slides across a table that has holes through which air is forced. What effect does the air have on the game?
What is missing in the percent what is number 45 of 80
Please answer. Multiple choice. 15 points!!