lilian46
lilian46 lilian46
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help please.........................

Help please class=

Respuesta :

Trujilloamy96
Trujilloamy96 Trujilloamy96
  • 03-12-2020

Total Cost/Price including ST: $37.80

all together: $45.36

Answer Link
AliOlmedo AliOlmedo
  • 03-12-2020

Answer:

$44.80

Step-by-step explanation:

35* 0.08= $2.80

35* 0.2 = $7

35+7+2.80= 44.80

Answer Link

Otras preguntas

A professional baseball team won 84 games this season.  The team won 14 more games than it lost.  There were no ties.  How many games did the team lose?  How ma
graphs are used to show how the responding variable changes in response to the -------------------  variable.
Explain what surface tension is.
Ozone is both helpful and harmful to life on Earth. True Or false I believe true?
Louann and Carla received equal scores on a test made up of multiple choice questions and an essay. Louann got 14 multiple choice questions correct and received
what number must be added to 15,-6,& 12 to have a mean of 5? EXPLAIN!!
why is 743 a prime number
can anyone help me with these: 65mm=?cm, 600cm=?m , 800cm=?m
solve y+4x=12 3y=8-12x
Rick knows that 1 cup of glue weighs 1/18 pound. He has 2/3 pound of glue. How many cups of glue does he have?