agichula57
agichula57 agichula57
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

What would be the cost of 30 pounds of mushrooms

Respuesta :

TrinityStrauss15
TrinityStrauss15 TrinityStrauss15
  • 03-12-2020

Answer:

you didn't give us the cost of the mushrooms but,

Step-by-step explanation:

If it is a even number then multiply 30 with the price.

Answer Link

Otras preguntas

The _____ is the way in which each country’s economy links to other countries’ economies. a. job outlook b. teamwork approach c. global economy d. industrial re
Extras you receive for employment, which could include retirement plans, health insurance, and vacation time, are called ______. a. Flextime b. Income c. Benefi
what part of colonial culture does the Gullah dialect reflect
cell phone company Y charges a $10 start up fee plus $0.10 per minute, x. Cell phone company Z charges $0.20 per minute, x, with no start up fee. Which function
72 ounces in 6 steaks unit rate
An adult blue whale can eat 4.0 x 10^7 krill in a day. At that rate, how many krill can an adult blue whale eat in 3.65 x 10^2 days?
what is 7 7/8- 31/4 simplified
Which was not a major accomplishment of Byzantine culture? illuminated manuscripts the Hagia Sophia the invention of rubber the Cyrillic alphabet
single celled organisms are able to maintain internal stability becuse they
when you convert 0.63 to a fraction which of the following could be the first step of the process