estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

When being presented with an ethical problem you have not previously encountered, what criteria will you use to determine your action?
M has 12 pencils in her desk. these pencils represent 1/2 of her whole collection. how many pencils does m have in her whole collection
Cao can be used as a drying agent. one such application occurs when water is added to dry concrete or cement. the reaction that occurs is
What is the radius of a circle whose equation is (x + 5)^2 + (y – 3)^2 = 42? 1. 2 units 2. 4 units 3 .8 units 4. 16 units
Which was James Watt's contribution to the Industrial Revolution? A. His spinning jenny revolutionized the textile business. B. He brought plans for new ways
why would the results of the civil rights movement be mixed?
If f(x)= -2X^2 + 5X + C and f(-2)= -15 what is the value of C?
Simplify (3x^2 + 2x + 1) + (3x - 8) - (x^2 + 6x - 5)
Explain the neutralization of vitamin c with sodium hydrogen carbonate?
How do I find the answer to m