evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with the bottom one aka 7-62 please
what is the value of a?
what does prohibit mean​
A type of fabric costs $2.48 per yard.in a relation,the input is the number of yards of the fabric and the output is the cost.
O velocino de ouro Há muitos e muitos anos, viviam na Tessália um rei e uma rainha chamados Atamas e Nefele, que tinham dois filhos, um menino e uma menina. D
What is the common ratio in each geometric sequence?
What was true about the Communist Party of the United States of America?
The concept of the relativity of deviance is best illustrated by which of the following statements? A) It is not the act itself, but the reaction of others to
Need help on world history problems just use A,B,C,D Please
write the equation of the line that is parallelto the graph of y=2/3x+7 and passes through the point (-1 -2)