roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Marita orders 12 yards of material to make banners. If she needs 1 foot of fabric for each banner, how many banners can she make?
movement along the earths surface caused by an earthquake
Which of these is true for both photosynthesis and cellular respiration? a.Both occur in all organisms b.Both occur in most producers c.Both produce carbon diox
please help is how you do it?
explain why bacteria in the soil are necessary in this ecosystem
A culture of bacteria doubles every 2 hours. if there are 500 bacteria at the beginning, how many bacteria will there be after 24 hours?
Why were industrial and agricultural surpluses a problem for the US economy?
a local business was looking to hire a landscaper to work on their property. they narrowed the choices to two companies. flourish landscaping company charges a
When you describe the wind what two factors must be included?
How is Renaissance movement characterized, in thought, writing, and art, as the evolutionary bridge between the Middle Ages and the Renaissance period (1300-160