JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

how do oceanographers get to the bottom of the ocean?
if a set of numbers that both include both rational and irrational number is graphed on a number line what is the fewest number of distinct points that need to
What is the greatest common factor of 42,84,and 105 and how do you find it
pluralize "le frère de marie est sympathique".
A tourist being chased by an angry bear is running in a straight line toward his car at a speed of 4.00 m/s. The car is a distance d away. The bear is 37.2 m
Which number line shows 1/3 and it's opposite
what is 25/99 as a decimal terminating decimal or repeating decimal
What is essential for blood clotting?
how do you use distributive property to find the answer of 75 divided by 3
What is 25.2<1.5y+1.2