rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

name all sets of numbers for 7.2
Summary- In what ways is Islam a way of life as well as a set of beliefs?
The introduction of a narrative essay should always a. state a purpose. b. set the tone. c. include dialogue. d. describe the setting.
$6.30+y=$25 do not get this
Prehistory can be described as _____. what happened last year what happened millions of years ago the time prior to the use of written records
A sample of liquid has a mass of 24g and a volume of 16ml what is the density of the liquid
The price of a stock market went down $4.25 on Monday and then $2.75 on Tuesday what was the overall change in price for the two days?
Bacteria from the soil absorb nitrogen from the air and convert it into ammonium. This is an example of _____. the hydrologic cycle nitrogen fixation assimilati
what kind of relationship would a mouse and a rabbit have
The rhythmic patterns of Indian music are called A. pungis. B. talas. C. veenas. D. tablas.