davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

One parent has curly hair, the other has straight hair, and their child has wavy hair. This is an example of A. incomplete dominance. B. polygenic inheritance.
Which of the following cities is not considered to be one of the birthplaces of civilization? Sumer retriceria Bahrain Babylon
Explain O’Brien’s criteria for a true war story. Do the stories Kiley and Sanders tell fit these criteria?
A six-sided number cube is rolled. Find the probability of rolling a 5 or an even number? A. 1/12 B. 1/3 C. 2/3 D. 11/12
a Find the area of thetrapezium shown belowb Fin
Which substance is a nucleic acid? amino acid fat polysaccharide RNA
Picture a person standing with a drawn bow and arrow. He is aiming it at a bull's eye target. What type of energy is being described?
In the New England Colonies: the Pilgrims drew up and signed the Mayflower Compact Roger Williams founded the first colony that had real religious freedom Conne
Who were the three men who made the majority of the decisions in crafting the peace treaties?
The development of a shopping mall can split a natural habitat into smaller parts. this effect is known as