electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If an electric hair dryer uses 2,400 j of energy in 2s, what is its power?
Why is it important to fill out an interest inventory before searching for a job? to make sure that you are qualified for the job that you choose to practice fi
what should my respond be now? to this email Thank you for the application. I will email shortly to set up an interview with you near the end of this month
Some friends made a salad for a party. there were 28 people at the party including the friends. they bought enough cherry tomatoes for everyone to get 3 cherry
How did improved transportation using water change people’s lives in the industrial revolution?
A cylinder shaped jar has a radius of 2 cm and a height of 6 cm. What's the volume of the jar?
Focusing on religious and ethnic differences can fuel hatred, in terrorists, into violence. True False
What is a way to protect your social security number and other sensitive information from identity theft? a. don't tell creditors when you move. b. limit how ma
PLEASE HELPPPPPPP!!!!!! For accounting purposes, the value of assets (land, buildings, equipment) in a business are depreciated at a set rate per year. The va
What are some ways to get rid of moles and how many minutes