shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Help me answer this please
Assignment Summary For this assignment, you will create a multimedia presentation on two careers that interest you. Useful references for gathering this informa
If K is the midpoint of ER, EK = z+5,and ER=4x+2,What is the length of K R
Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?
Is this statement true or false? Malaysia and Indonesia occupy the same island. True false.
someone please help me
when the force acting on the body equal to acceleration?
what was the result of the Second Battle of Bull Run
What causes movement along a Demand or Supply Curve?
Pls help! Light travels slowest in high density mediafaster in lower density media, and fastest in low density media . Which wave behavior is observed when ligh