litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Help me guys!!A rectangular tank with a square base in initially contained 2.6 litersof water. A cube of edges 15 cm was full of water. The water from the cubi
Explain the difference between “4 times the sum of c and y” and “ the sum of 4 times x and y”
Chrissy is writing a paragraph comparing and contrasting the Maori and Haida views about nature. Which is the best topic sentence? A. The Maori and Haida had di
During a clearance sale at a department store, all items were sold at 70% off the regular price. Michelle had a discount coupon that would get her an additional
Sebutkan UU yang mengatur tentang pokok pokok Hankam NRI
The collateral value of an asset is: (A) The value of the item when it is first bought (B) The estimated value of the item if sold immediately in the market (C)
How do I do these question? Please answer a and b. not mix them together. Please help!
Explain the difference between “4 times the sum of c and y” and “ the sum of 4 times x and y”
the value of ¾ of 12 isa) 16. b) 1. c) 9. d) 1/16with step by step explanation ​because I am getting two answers 16 and 9
All of the following describe Britain's relationship with the Confederacy except A. Sold ships to the Confederacy B. Favored the formation of the Confederacy;