perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

Temi rolls two fair, six-sided dice. The two numbers rolled are added to give a total. Work out the probaility that the total is a single-digit prime number.
What is the common difference between successive terms in the sequence? 0.36,0.26,0.16,0.06,-0.04,-014
If f(x)=5x+1 and g(x)=2f(x)+5 then g(-1)=
What was the effect of the "Trail of Tears" on Native Americans? It helped end the American-Indian War. They were forced to move into Indian Territory. Nativ
Why is it important to know the epicenter of an earthquake
In the 1200’s, the French King and his knights wanted to rid the land of heretics and began a 100 years battle that was bloody and costly. T or F Will Give bra
how many musicians constitute a big band?
Factor completely 4x^2 + 24x - 64
A right triangle has a 50 degree angle. The hypotenuse is 10 cm long. To the nearest tenth, what is the length of the side opposite the 50 degree angle?
Can some one help me in spanish? yo le doy los dulces a mi Hermana. tu le das el chocolate a me papa. Is this right grammar wise.