kellthekell12 kellthekell12
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

The granola Summer buys used to cost $6.00 per pound, but it has been marked up 15%.

How much does it cost her to buy 2.6 pounds of granola at the new price?

Respuesta :

PoloFlo928
PoloFlo928 PoloFlo928
  • 02-02-2021

Answer: $17.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write the suitable question tag 13. They had to go home,.......... ?​
Help me with ex.5 pleaaasseeeeeeeee
Help me 3×(x-y)-7(y-x)²
6,2 x 10^2 = 0 x t + 1/2 x (-9/8) t^2 + 2582,91
What does Article 3 of the Constitution focus upon? *
Approximately what percentage of energy in the U.S. is provided by renewable energy resources?
what were two consequences of the Puritan Roundheads coming to power in England?
3.How many things are put on the table to symbolize the New Year? ANYONE PLEASE HELP ME WITH MY ENGLISH HOMEWORK I’LL MARK BRAINLIEST FOR THOSE WHO CAN ANSWER I
Step by steps to do on storing the equipment after using it properly. Using this materials: Double, sink or dish pan, dishcloths,Scrubbers,Sponges,Steel wool, D
Does heating a cup of water allow it do dissolve more sugar? What is the dependent variable?