nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

On a recent student survey, 40% of those surveyed stated they spend less than $5 a month purchasing music. If 200 students were surveyed how many spend less tha
: Show that the propositions (p ∨ q) ∧ (¬p ∨ r) and (p ∧ r) ⊕ (¬p ∧ q) are logically equivalent.
The Church had great power over people during the Middle Ages because?
which of these is the best response to her request?
Volcanic ash deposits sometimes contain expansive clays such as smectite (montmorillonite) and commonly these deposits are water bearing. What engineering probl
7. Which one of the following is the main reason why the Earth has seasons? (a) Earth's orbit is elliptical. We have summer when we are closer to the Sun and wi
Example of two noun phrase and two propositional phrase?
I have to write a poem for class. I don’t want one written for me, but I need help with topics. Thanks!
what is 2 1/8 equivalent in %
How are lysosomes and vacuoles the same? How are they different?