keonartawn keonartawn
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

which is the best deal: a 14 ounce drink for $4.50 or a 12 ounce drink for $3.75?

Respuesta :

dulgar480
dulgar480 dulgar480
  • 02-02-2021

Answer:

the second option :)

I hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Select all the correct answers. What are two reasons that Middle Eastern terrorist groups are hostile to the United States? The United States invaded Iraq. The
how do you figure out 16???
using the picture how did the Enlightenment lead to French Revolution
In circle D, which is a secant? Geometry pls answer!!!
Please help, and explain
Carolina y su hermana _________________ nerviosas porque tienen una entrevista mañana.
The first permanent English colony in the New World was at:
WILL GIVE BRAINLIEST!!!What is m% of p% of n?
Who is indirectly responsible for Mr. and Mrs. Linton's death? A. Joseph B. Hindley C. Catherine D. Hareton
please complete this ASAP!!!!!! NEED HELP