aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

In a vacuum, X-rays and gamma rays have the same?
what molecule is known as the universal energy source of the cell
in a photo a man is 1.5 inches in height. if the man was 6 feet tall what is the scale
There are 20 guests at a party the host has 8 gallons of punch he estimates that each guest will drink 2 cups of punch if his estimate is correct how much punch
what does a habitat and a niche have in common
10% of what number is 30
Chemical reactions that release energy a. will not occur b.need catalysts to occur c. will always explode d. often occuer spontaneously
Which sentence uses correct capitalization? A. Uncle Pete and aunt Agnes will come over for Independence Day as usual. B. This is Governor Bond, the youngest Go
What happens to a water bottle in a freezer and why
Why does honey come in so many flavors? Bees make honey from many kinds of flowers. Commercial honey makers add flavors during processing. Each kind of honeybee