parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

What are some literary elements Stutler uses in “Young Lions, Young Ladies” that make this a descriptive essay?Question 9 options:a) Sensory details, interestin
An oxide of niobium has a cubic unit cell in which there are oxide ions at the middle of each edge and niobum atoms at the center of each face. what is the empi
Rewrite the function by completing the square. f ( x ) = 4 x 2 + 1 2 x + 9
Which situation describes DEPENDENT events? A) A student is chosen from Classroom A, then that student flips a coin. B) One student is chosen from Classroom A,
The sum of 3 consecutive even numbers is 270. What is the first number in this sequence?
630.821430372 to the nearest whole number
Consider two people where one person is 25​% taller than the other but proportioned in exactly the same way.​ (That is, the taller person looks like a larger ve
Which weighs more: a pound of feathers or a pound of lead? Explain.
Cite the evidence that suggests sugar substitutes may NOT help you lose weight. “For one thing, Ayoob says it’s not healthy to rely on super-sweet food all the
When Benito Mussolini came into power, he promised to solve Italy’s economic problems. abolish totalitarian government. prevent violence and terrorism. introduc