potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why was the proclamation of 1763 important to Georgia
An object is launched vertically in the air at 24.5 meters per second from a 11-meter-tall platform. Using the projectile motion model h(t)=-4.9t^2+v0t+h0, wher
According to the case, the digital tabloid market is at which stage of the product life cycle?
What mechanism of development underlies the main differences between a novice driver and an experienced driver?
simplify (2a+2b+2c)/4
What is another name for lines of latitude
12 gallons of gasoline cost 48.72. What is the cost of 14 gallons of gasoline?
8467 divided by 24.
Sarah y yo ____ estudiantes de español. son soy somos
for what reasons did the various electors respond to Luther's calls for religious reform?Please help thanks