moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

the legs of a right triangle have lengths of 4 and 5 units. what is the length of the hypotenuse
select the expression that is equivalent to (x^4/x^5)^3 a. x/x^2 b. x^7/x^8 c. x^12/x^15 d. x^12/x^5
What was the final result of the Reconstruction efforts? a. The Radical Republicans eventually achieved and retained all of their goals. b. African Americans en
Find the quotient. 3/4 ÷ 30
The mass number of an isotope of argon that contains 20 neutrons is
how does one graph -14x+21y=84
Which plants traps bugs in its stem and forces them to walk forward
can someone please help me. It's for the elimination method.
An object experiences an impulse, moves and attains a momentum of 200 kg·m/s. If its mass is 50 kg, what is its velocity?
What did the encomienda system, established by the spanish crown, allow spaniards to do?