quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

(Short answer) How do the themes of love, hate, free will, tradition, and feuds play a role in Romeo and Juliet?
Find the coordinates of the point on the directed segment from (3,2) to (6,8) that divides into a ratio of 1:3.a. (4.5, 5.5)b. (5.25, 6.25)c. (3.75, 3.5)d. (4,4
An example of kinetic is a
know that it is not math but need help ASAP. Which two levels of classification are represented in an organism's scientific name? Class and kingdom Domain and
Marie is purchasing a $108,000 home with a 30 year ortgage at 5.25%. What is her monthly principal and interest payment
HELP!!!! FAST!!! Which graph represents a reflection of f(x) = 2(0.4)x across the y-axis?
Find the exact circumference of a circle with the given radius 5” c=?
3/13=×/5 solving for x
Turner is in conflict with her father because
A jacket costs $94.95 is is on sale for 30% off estimate the sale price