chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

All of the following are Command Staff positions, EXCEPT FOR: a. Liaison Officer. b. HazMat Officer. c. Safety Officer. d. Public Information Officer.
The ___ is the first beat of a measure. a. Tonic b. Upbeat c. Fermata d. Downbeat
what is 1.61 nearest tenth
Explain the differences between urban and rural life in North Africa
How can air particles be trapped for investigation? (Subject: Science)
A packet contain 1.5kilogram of Guinea pig food. Remi feeds her Guinea pig 30 grand of food each day, how many days does the packet of food last
8 plus 7 equals 6 + blank
Capitalism has remained the same for the past 100 years. a. True b. False
The correct spelling of a word that means standing still is a. stationary. b. stashunery. c. stashunary. d. stationery.
Whats the meaning of altitude?