jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

An owner's interest or value in property, over and above the mortgage debt, is known as a. Equity b. Capital c. Profit d. Interest
What comic section is represented? Explain
what is the answer for 42/ 2 +36
PLEASE HELPPPPP WILL GIVE BRAINLIEST!!
The temperature was 40° at 2 pm. By 8 pm, the temperature had dropped to 2°. Find the percent of decrease in temperature.
The company will purchase a large computer screen and a Braille keyboard a. To comply with ADA b. For employee training c. As part of a diversity initiative d.
Write me a counselor appreciation letter 8th grade level
what is the answer to 52+2/5=
4 in Find the area. 2 in Area of □ = ? ] in² 4 in Area of = in² 7 in Remember: A = bh Area of Figure= = in²
Is m=10,m=-1 parallel or perpendicular