nicole8659 nicole8659
  • 03-02-2021
  • Business
contestada

___ is evaluating similar items to check quality and price

Respuesta :

mbatts36 mbatts36
  • 03-02-2021

Answer:

Cost?

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Whats nine and eight four hundredths in standard from
______________ is a type of sculpture that was inspired by forms and processes from nature. a. Sculpture series c. Installation sculpture b. Natural sculptur
What is the Latin stem of step down
Why is it important to eat foods each day from each of the five food groups? No food or food group can supply the body with all the essential nutrients needed f
what happens during crossing over and what is the significance
What is the hypothesis in the following conditional statement? "If a polygon has three sides, then it is a triangle." A. It is a triangle. B. It is not a triang
The Milky Way is a _____ galaxy. cluster barred spiral irregular elliptical group
Consider the model for natural selection. Describe a scenario that represents this model of natural selection. A) In a population of rabbits, some are bro
Dally has a discount card that reduces the price of her grocery bill in a certain grocery store by 5%. If c represents the cost of Sally's groceries, what expre
7 ballons cost $9.1 what is the unit rate?