Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

Bob's Gift Shop sold 250 cards for Mother's Day. One salesman, Alang, sold 4% of the cards sold for Mother's Day. How many cards did Alang sell?
In Book 12, Ulysses is warned by____________ about the impending dangers of Scylla and Charybdis. She tells him not to harm the cattle of the sun god, .________
There are 13 different bags of candy for a party. Susan randomly selects 7 bags. How many different combinations are there?​
Suppose a manufacturer produces soccer balls and footballs. If the cost of producing a soccer ball decreases, the opportunity cost of producing:
List three areas in which the United States has become a world leader.
Question 38 Evaluate sin 45°. Round your answer to the nearest hundredth. ​
When balancing chemical equations the left hand side of the equation is known as the ______, while the right hand side is known as the ______.
Write 4.135 as a fraction write f as a fraction don't worry about simplifying
. Here is a table that shows the ratio of flour to water in an art paste. Complete the table with values in equivalent ratios.​
I need the answers with work someone please help if not ima fail math