Sanarim05
Sanarim05 Sanarim05
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

HELP FAST!!!!! 26 pts

HELP FAST 26 pts class=

Respuesta :

Starlight1300
Starlight1300 Starlight1300
  • 03-02-2021

Answer is D) $300

Step-by-step explanation:

First find the rate of how many dollars she earns in 1 hour = $180/18

Mabel earns $10/h so 30 hours x $10 = $300/30 hours

Answer Link

Otras preguntas

The flappers of the 1920s showed
Roberta's mom is very authoritarian; she even wrote out a list of rules about clothes and activities for her when she started high school! but roberta read the
Factor completely: x^2-10x
Can someone help me? Please and thank you!
Randy bought 6 candy bars for $7.74. What is the cost per candy bar?
if the length of segment AB is 1/3 the length of segment AC and if segment AC is 12 cm long, how long is segment BC?
can a ladybug be millimeters or centimeters???(which is most common)
If you are a naturally aggressive person, then you ____. if you win a competitive game, then ____
The ______________ of dna form the rungs, linking the ____________ strands together through ____________ .
How do you do ordered pairs on cordinate plains