ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the mood in the story money least of his worries
A pattern has 38 black squares to every 24 red squares. What is the ratio of black squares to red squares?
A group of historians are researching the Great Depression in the United States and the events that led to the stock market crash and drop in the nation’s wealt
This is confusing please help
Given: AD BC and ZBCD= ZADC Prove: DE CE A D B Correct! Assemble the next statement. Intro Angles Segments Triangles Statements Reasons ZADC ZDEA ZECD Statement
Suppose that you want to train a group of engineers how to use their left brains to think more logically and use sequential plans to help them make decisions. W
Hich one of the substances is not transported by the human circulatory system?(1 point) a) water b) digested food c) carbon dioxide d) undigested food 5
Fill the blank with with the verb estar. Can’t get this one right. Mi familia … muy contento
2) A skier stands at rest and begins to ski downhill with an acceleration of 3.0 m/s² {downhill). What is her displacement after 15.0 seconds?
Use the given graph to determine the limit, if it exists.